Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • vuktm

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Austria
  • Masina: Omega 2000 X25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
salut. pentru omega B facelift din 2000 ai ceva headunituri? cu cd sau cd-changer
  • lazio.tiby

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut, nu am avut timp sa citesc toate paginile, scuze daca s-a mai vorbit. Am cd70navi+CID pe un astra h 2005, se poate sa pun AUX pe el sau sa il schimb cu unul cu AUX? Mersi
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
lazio.tiby a scris:Salut, nu am avut timp sa citesc toate paginile, scuze daca s-a mai vorbit. Am cd70navi+CID pe un astra h 2005, se poate sa pun AUX pe el sau sa il schimb cu unul cu AUX? Mersi

Se poate amandoua Wink bineneteles varianta <de pus> este mai ieftina decat varianta <de schimbat> ! Citeste aici --> https://www.clubopel.com/vie...p=1297724#1297724

CristianTM.
  • bz17dth

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut,mai este valabila oferta pentru aux in pentru unitatea nr 101?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
bz17dth a scris:Salut,mai este valabila oferta pentru aux in pentru unitatea nr 101?

Daca #lazio.tiby nu da nici un semn atunci DA este valabila oferta.
Am specificat in anunt PRIMUL aparat din RO care ajunge la mine are reducerea !
Grabiti-va ! Datele de contact pe pm.

CristianTM.
  • Plastik

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2009 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Am un GTC din 2009, cu display GID (fara nav - CD30 MP3). As vrea sa trec la CID. Se poate ? nu ma intereseaza adaugarea de functii.. doar sa schimb display-ul cu unul color. Multumesc.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#Plastik un display color CID pentru Astra-H este 350 euro resetat + rama = 20 euro. CID-ul nu este compatibil cu CD30 sau CD30 mp3, vei pierde comenzile de Sound.

CristianTM.
  • vuktm

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Austria
  • Masina: Omega 2000 X25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
te-am mai întrebat și ieri, cred cã nu ai vãzut: ptr omega facelift ai ceva compatibil?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#vuktm - nu am apucat sa iti raspund asa ca o fac acum: NU MA ocup cu sistemele NON CAN BUS. Sorry.
DACA iti gasesti ceva pe site-urile e-bay care sa iti placa, sa se potriveasca, sa iti convina +10% comision pot sa iti aduc.

CristianTM.
  • edragos24

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Se poate pune ecran CID pe cd70 navi?Daca da atunci care e dierenta intre cd 70 si dvd 90 in afara de faptul ca unul merge cu cd-uri si altul cu dvd-uri.
cat ar costa ecranul?
merci
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#edragos24, Am explicat aici pe scurt, nu gasesc acum unde posibil sa fi scris pe larg --> https://www.clubopel.com/vie...p=1282361#1282361
Ecran CID pentru Astra-H / Zafira-B = 350 euro + 20 euro rama, in combinatie cu Navi + 80 euro cablu RGB + 20 euro antena GPS necesare.
Ecran CID pentru Vectra-C / Signum = 350 euro + 50 euro rama facelift, in combinatie cu Navi + 80 euro cablu RGB + 20 euro antena GPS necesare.
CristianTM.
  • Gioppino

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2012

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:#Gioppino , I respond to you --> arsnovaemusicae@ you know what e-mail
You get the response ?
The CID from Antara not working on Corsa-D ! working ONLY on ANTARA. Yes, the CID from Antara have different "CID frame" from Corsa-D !

CristianTM.


Hi Christian...if I cannot find any Corsa D CID...wich kind of CID can I mount instead of? Have I to change the radio too?

Many Thanks in advance...

Giovanni
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Gioppino a scris:Hi Christian...if I cannot find any Corsa D CID...wich kind of CID can I mount instead of? Have I to change the radio too?
Many Thanks in advance...
Giovanni

The only way is to find CID for Corsa-D because another will not working BC (Board Computer) CC (Check Control).
IF you want to give up at this then you can put any CID from Astra-H / Zafira-B.

CristianTM.
  • lazio.tiby

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
bz17dth a scris:Salut,mai este valabila oferta pentru aux in pentru unitatea nr 101?

Daca #lazio.tiby nu da nici un semn atunci DA este valabila oferta.
Am specificat in anunt PRIMUL aparat din RO care ajunge la mine are reducerea !
Grabiti-va ! Datele de contact pe pm.

CristianTM.


Spune-mi te rog, daca vreau sa-mi pui AUX pe cd70navi care il am, beneficiez de promotie, si costa 25euro? Am inteles bine?
  • Gioppino

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2012

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
Gioppino a scris:Hi Christian...if I cannot find any Corsa D CID...wich kind of CID can I mount instead of? Have I to change the radio too?
Many Thanks in advance...
Giovanni

The only way is to find CID for Corsa-D because another will not working BC (Board Computer) CC (Check Control).
IF you want to give up at this then you can put any CID from Astra-H / Zafira-B.

CristianTM.


Thank You Christian and Sorry for the disturb...

Giovanni Wink
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Se preconizeaza aparitia unui CD de update cu LIMBA ROMANA. NUMAI pentru CD70 NAVI si DVD90 Navi facute de Siemens-VDO, la cerere si pentru CD70 NAVI, DVD90 Navi facute de Continental-VDO.
ATENTIE ! Sunt traduse toate mesajele posibile care apar la CD70 navi/DVD90 navi pe CID sau pe GID, nu si VOCEA, doar mesaje SCRISE=TEXT !
Rescrierea limbii romane poate fi facuta custom, peste Engleza, peste Germana, peste Italiana,... depinde de fiecare pe ce limba are setat ecranul principal !
In viitor, afisare meniu telefon Bluetooth cu comenzi vocale UHP4 in ROMANA (nu si VOCEA!), tot in viitorul apropiat afisare limba ecran principal in ROMANA, numai CID + GID !
Pentru a beneficia de limba romana bineneteles trebuie sa faceti UPDATE la unitatea CD70/DVD90 cu ajutorul CD-ul de update.
ATENTIE ! UNELE UNITATI SE DEFECTEAZA IN TIMPUL UPDATE-ULUI din cauze diverse: bloc optic uzat, memorie flash uzata, tensiune baterie mica,..etc.
NU SUNT RASPUNZATOR DE UNITATILE CARE SE DEFECTEAZA IN TIMPUL UPDATE-ului. POT DEMONSTRA CA PE APARATELE MELE CU ACELASI CD NU SE INTAMPLA NIMIC DISTRUCTIV !
UPDATE-ul SE FACE PE RASPUNDEREA PROPRIE!

Automat se trece la ultima versiune de soft: 07.11.2007

Poze cu cateva imagini pentru CD70 navi in ROMANA:




CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
UPDATE:
1. De vanzare CIM (Column Integrated Module) pentru VECTRA-C (2002-2005) resetat TECH2 fara ESP. Pret = 300 lei (fara manete) sau 400 lei (cu manete)
CIM-ul este full CAN Bus cu 2 mufe pt airbag, compatibil cu orice Vectra-C / Signum 2002-2005 (pre-facelift model), posibil de asemenea facelift (2006-2008).

Cod GM 13 162 135, Alpha Code DM. Necesita programare pe masina cu ajutorul codului de securitate al masinii (de pe Car Pass).
Este ideal pentru cei care NU au ESP si vor sa treaca de la half CAN Bus la full CAN Bus, avantajele trecerii: se poate pune apoi orice audio full CAN Bus, de exemplu CD70 navi cu ecranul color 16:9 pastrandu-se Check Controlul, Board Computerul si comenzile pe volan ! Preferabil sa nu aveti clima electronica (ECC) pt ca va trebui schimbata si aceea in cazul conversiei half CAN in full CAN.
2. De vanzare modul de telefon cu Bluetooth si comenzi vocale (UHP4), Pret = 140 euro + 10 euro (mufa + microfon)

3. De vanzare interfata VIDEO pentru Vectra-C / Signum (2005-2008), ecranul 16:9.
Interfata are o intrare video selectabila dintr-un buton + o intrare de marsalier selectabila automat cand se intra in marsalier (pentru camera mers inapoi).
Poze (interfata) ce se monteaza in interiorul display-ului CID:

Poze ecran CID:

PRET de vanzare = 100 euro, pret de achizitie = 150 euro, pret vanzare e-bay = 170 euro
4. De vanzare CIM (Column Integrated Module) pentru VECTRA-C (2002-2004) resetat TECH2 CU ESP. Pret = 500 lei (fara manete) sau 600 lei (cu manete), este varianta half CAN-BUS, o singura mufa pentru airbag !
Cod GM 13 112 784 Alpha Code XR. Necesita programare pe masina cu ajutorul codului de securitate al masinii (de pe Car Pass).

5. Display color CID pentru Astra-H / Zafira-B, pret = 350 euro + 20 euro (Rama pt CID). Updatat la ultime versiune, suporta sigla OPC/VXR precum si afisare pe trei randuri.


CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (De Luni pana Sambata 10-22)
  • ulivius

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Tulcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Se poate pune CID pe o vectra c din 2003 y20dth, care are TID cu CDR 2005 vdo ?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
ulivius a scris:Se poate pune CID pe o vectra c din 2003 y20dth, care are TID cu CDR 2005 vdo ?

In mod normal NU, cu destul de multe modificari DA daca ne referim la varianta 16:9 (full CAN Bus).
Citeste cu cateva pagini mai incolo --> https://www.clubopel.com/vie...p=1216809#1216809
Daca vrei varianta half CAN BUS trebuie sa iti cauti CID-ul in format 4:3 si o navigatie NCDC/NCDR.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare CD70 Navi cu AUX IN fabricat 2007 pe auriu (SATIN STONE) pentru ASTRA-H, resetat Tech2, pret = 350 euro.



CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (De Luni pana Sambata 10-22)
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR